Damatlık Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Damatlık Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Damatlığın seçimi de en az gelinlik kadar özen ister. Doğru seçilmiş damatlıkla yeni eşinizi kendinize birkez daha hayran bırakabilecekken yanlış seçim, bembeyaz gelinliği ile kuğu gibi süzülen yeni eşinizin yanında sizi çirkin ördek yavrusu durumuna düşürebilir. Siyah smokin içinde geleneksel bir şıklığa bürünen damatlar son yıllarda renk konusunda kabuklarını kırdılar. Artık damatlıklarda da daha çok model ve renk seçeneği sunuluyor. Siyahın yanısıra beyaz ve mavi de bu sene tercih edilen renkler arasında yer alıyor.

Gelin gibi damat da kıyafetini satın almak mı yoksa kiralamak mı istediğine karar vermelidir. Damatlık seçerken gelin adayının gelinliğine uygun olması için gelinlik hakkında biraz bilgi alabilirsiniz, fakat gelinliğin resmini düğünden önce görmeniz istenmeyecektir. Damatlık alırken takım elbisenin veya smokinin dikim şekline ve niteliğine bakabilirsiniz. Takım elbisenin yaka uçlarında, kol manşetlerinde, cep ağızlarında ve kapaklarında, etek uçlarında, koltuk altlarında iplik temizlenmesi sırasında makas kesiklerinin olup olmadığına dikkat edin. Kiralayacaksanız, kir veya sökük olup olmadığına bakın.

Damatlığınızı diktirmeye karar verirseniz, terzinizin daha önce dikmiş olduğu modellere göz atmakta fayda var. Böylelikle terzinizin tarzı ve dikim kalitesi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
Damatlık diktirirken kumaş seçiminiz çok önemlidir, sezona ve mekana göre yazlık veya kışlık kumaşlar tercih edilebilir. Terziniz bu konuda sizi yönlendirecektir. Takım elbise veya smokininizin dikimi tamamlandıktan sonra aşağıda yazdıklarımızı mutlaka dikkate alın. Pantolon ve ceketinizle mutlaka oturun, eğilin ve rahatlığını kontrol edin.

#izmirdamatlık #damatlıkizmir #damatlıkmodelleri #izmirdamatlıkmodelleri #izmirsmokin #duallguetta